Malá technická univerzita

Vážení rodiče, již šestým rokem probíhá v naší MŠ projekt Malá technická univerzita (dále jen MTU).  Jejím cílem je vzbudit v dětech zájem o techniku a své okolí. Vede k praktickému myšlení, získávání životních zkušeností a porozumnění dnešnímu všednímu světu.

Nenásilnou formou v duchu Komenského myšlenky ,, ŠKOLA HROU“ rozvíjí v dětech jejich technické a logické dovednosti. Děti si názorně vyzkouší některé fyzikální vlastnosti. Pracují samostatně, ale také ve skupině, jsou kombinovány jednodužší aktivity s náročnějšími.

MTU rozvíjí:

– pozitivní vztah k technickým obzorům

– samostatnost

– práci ve skupině

– logické myšlení

– prostorové vnímání

– jemnou motoriku

– podporuje a propojuje podporované gramotnosti- matematickou, polytechnickou, digitální a čtenářskou.

Děti se mohou těšit na tyto lekce:

Stavitel města, Malý architekt, Malý inženýr, Malý projektant, Stavitel mostů, stavitel věží, Malý vodohospodář, Malý energetik.

Každá lekce trvá 60 minut. Je vedena lektorem. Ti pracují s dětmi s krabicí, plnou stavebních kostek a speciální soupravou prvků, výkresů, metodických listů. Lekce se zúčastní starší děti (5-6 let). Po každé lekci naleznete na web. stránkách  MŠ fotodokumentaci a děti si donesou  domů diplom.

Projekt hodnotíme výborně, s velkým přínosem pro děti. Začínáme v pátek 15. 10. a pak vždy každý měsíc.

Kolektiv MŠ