a Mateřská škola

ŠDŠJ

Myšky

II. TŘÍDA MYŠKY

Třídu Myšek navštěvuje 26 dětí, z toho 19 chlapců a 7 dívek ve  věku 2 -7 let.

Třídní učitelky: Eva Vlasáková, Lenka Nývltová

Asistent pedagoga: Pavla Ježková

Na těchto stránkách můžete sledovat novinky ve třídě. Paní učitelky Vám sem budou dávat aktuální informace ze své třídy.

Vzhledem k velkému věkovému rozdílu jsme zvolili nový způsob výchovně vzdělávacího procesu. Děti pracují individuálně, ve dvojicích nebo různě velkých skupinkách. Mají možnost si radit, pomáhat a učit se spolupracovat. K tomu jim slouží centra aktivit které umožňují hru i tvůrčí práci. Děti jsou vedeny k samostatnosti, soustředěné práci a vzájemnému naslouchání. Učí se vyjádřit své myšlenky a názory, zhodnotit svoji práci i práci druhých.

Nový školní rok jsme zahájili tématy o mezilidských vztazích jako je kamarádství a vzájemná spolupráce.

Krásný podzim nám nabídl plno příležitostí k hrám, pracovnímu i výtvarnému tvoření.

Aktuálně:

• Velikonoce 2019 u Myšek
    Na jarní svátek se děti vždy pilně připravují. Vytvářely ovečky z vaty, zdobily papírové kraslice a kuřátka. Vybraly si novou koledu, kterou se společně naučily. Velikonoční přípravy završilo společné odpolední tvoření s rodiči, které se uskutečnilo 18.4.
  • Podzim končil tématy “O lidském těle”
    Do předvánočního těšení patřila témata “Čert a Mikuláš”, nacvičovali jsme vystoupení pro rodiče (vánoční besídka), oslavili jsme několik svátků a narozenin svých kamrádů, těšili jsme se z vánoční nadílky. Po několika letech jsme se radovali z velkého množství sněhu – proto následovala témata “O zimě a zimních radovánkách”. fotografie můžete prohlédnout v naší galerii
  • Výlet do ZOO Dvůr Králové nad Labem
    Fotografie s pohledu “Myškového” fotoaparátu. ZDE