a Mateřská škola

ŠDŠJ

Sluníčka

I. TŘÍDA SLUNÍČKA

Třídu Sluníček navštěvuje 27 dětí, z toho 14 chlapců a 13 dívek ve  věku 2 -7 let.

Třídní učitelky: Jana Levínská, Blanka Divišová

Na těchto stránkách můžete sledovat novinky ve třídě. Paní učitelky Vám sem budou dávat aktuální informace ze své třídy.

V září jsme přivítali děti v nově upraveném interiéru naší třídy. Nové herní koutky a centra aktivit umožní dětem tvůrčí práci ve skupinkách.

Paní učitelky i starší děti pomohly novým dětem s objevováním hraček ve školce, seznámením s novým prostředím a chvílemi i zaplašit slzičky, když se jim zastesklo po mamince.

Určili jsme si už také první školková pravidla (pusinkové, ouškové a srdíčkové), které se společně učíme dodržovat.

A je tu podzim, letos moc krásný. Užili jsme si do sytosti zahradu i vycházky. Běhání ve spadaných listech, toulání se po lese, pozorování práce na poli a sbírání přírodnin. Celý říjen jsme vlastně prožili v přírodě. V sadu, na zahrádce, na poli.

Práce dětí v centrech aktivit je úžasná, mají z ní velkou radost a my, paní učitelky se radujeme s nimi. Celá naše školka září podzimními obrázky a pohodou. také za námi přijelo dovadlo Úsměv s pohádkou o švadlence Elišce a uskutečnila se I. lekce Malé technické univerzity. No, prostě se opravdu nenudíme, ale užíváme si. Díky, krásný podzime!

Aktuálně:

• Velikonoce u Sluníček
    Na velikonoční svátky se děti vždy moc těší a jejich přípravy si opravdu užívají. Tvoření velikonočních slepiček a zajíčků, pečení perníčků a zdobení kraslic doplněné veselými písničkami a úplně novou koledou. To vše nás provázelo spolu s veselým dováděním celé dva týdny před Velikonocemi.
  • Sluníčka začínají plavat
    V březnu začínáme plavat! Těšíme se , ale i trochu nevíme. Jaké to bude? Zvládneme to? Bude se mi to líbit? A bylo to prima. Ve fotogalerii uvidíte více z první lekce plavání v Nové Pace.
  • Masopustní týden u Sluníček
    V týdnu od 25. 2. – 1. 3. jsme prožili masopustní karnevalové veselí. Prostřednictvím aktivit v centrech zpívání písniček, rytmizací, veselých masopustních říkanek poznávaly děti tradice a zvyky masopustu. Na páteční karneval v duchu příběhů M. Macourka Mach a Šebestová a kouzelné sluchátko, jsme si dokonce upekli zdravé ovesné sušenky na mlsání. Děkujeme rodičům za […]
  • Sluníčka – Výlet do ZOO 2018
    Výlet do ZOO Dvůr Králové nad Labem proběhl dne 21.6.2018. Fotografie s pohledu “Sluníčkového” fotoaparátu.   zde