LYŽAŘSKÝ KURZ V MŠ

V týdnu od 22.-26.1. 2024 proběhl lyžařský výcvik ve SKI areálu Family v Dolním Dvoře. Prostředí je nám známé (byli jsme zde vloni) a čekal nás připravený areál a naši známí instruktoři – Kamila, Jáchym a Luďa. Výuka pna profesionální úrovni, instruktoři jsou milí, vstřícní a empatičtí, s dětmi hned kamarádi. Pomalu si zvykáme, že v našem týdnu zažijeme všechny druhy počasí – chumelení, déšť, vítr, ledovka, mlha (asi Krakonoš) 🙂

Věkové období pro zahájení lyžařské výuky je závislé na úrovni rozvoje tělesných, psychických a sociálních předpokladů, které jsou u každého jedince individuální. O lyžařské výuce můžeme hovořit od 4-5 let, kdy děti můžeme zařadit do menší skupiny vrstevníků. A vaše děti – Ríša, Míša, Ema, Viktorka, Jony, Domča, Tádík, Ester, Maru, Viky, Týna, Mája a Anet byly v tomto ohledu připravené a vše zvládly na výbornou, získaly základy pohybu na lyžích a vytvořily si vztah k zimnímu prostředí a sportování. Děkujeme dětem za jejich kuráž, odvahu, vytrvalost a vůli a rodičům za spolupráci. Těšíme se na příští rok a nové lyžaře.